Najlepší darček

Všetci vieme o tom, že Vianoce sú najkrajší čas roka, ale niekedy to môže byť aj najhoršie obdobie roka. Viete o čom hovorím. Darčekové nákupy. Nepotrebujem nič, hovorí Vaša žena. Ale viete, že to nie je pravda. Potom si uvedomíte, že existujú aj Vaši priatelia, rodičia, svokrovci a iní. Mohli by ste sa ich opýtať, čo chcú, a ak máte naozaj šťastie, povedia Vám to presne a môžete to kúpiť, ale to robí takéto darčeky celkom neosobné. A určite sa rozhodne nechcete uchýliť k nákupu DVD v supermarkete, soffiatore per giardino pretože bolo vo výpredaji a je jediné, čo sa nevypredalo.

Ponúkame Vám preto niekoľko tipov, ako zaručene potešiť obdarovaného. Buďte kreatívni s obalmi! Namiesto toho, aby ste im podali darček v bežnom obalovom papieri, premýšľajte nad tým, aký zážitok Vám prinášajú darčeky – a ubezpečte sa, že sa im to bude páčiť. Skryte napríklad darček pre Vášho priateľa a pošlite ho na cestu hľadania. Namiesto toho, aby ste mu dali darčekovú kartu, skryje tajnú správu v knihe, ktorá ho posiela hľadať kód darčekovej karty. A nikdy, nikdy nepodceňujte zábavu, ktorú prináša rozbaľovanie darčekov. Niekedy môže aj množstvo znamenať kvalitu, keď je to veľa malých, jednotlivo zabalených, predmetov.

A teraz doslova dajte na skúsenosti. Miluje obdarovaný nejakú knihu alebo film? Kúpte mu lístky na predstavenie alebo filmový plagát. Vždy to daného človeka milo prekvapí a zaručene nemôžete šliapnuť vedľa. Takáto klasika sa predsa nikdy nestane zastaralou. Urobte si zoznam všetkých vecí, o ktoré sa človek, ktorému máte dať darček, zaujíma, a veci, ktoré určujú to, kým je. Urobte tento zoznam tak, že strávite aspoň dva plné minúty písaním toľkých vecí, koľko Vás napadne. Teraz si premyslite niečo, čo má niečo spoločné s každou položkou na tomto zozname, či už je to malý alebo veľký darček. Nemusíte dávať všetky tieto darčeky, ale narazíte na niektoré skvelé nápady, ktoré by ste inak nemali, a keď kombinujete niekoľko z nich, obdarovaný obzvlášť ocení Váš osobný a premyslený dotyk.

Pozrite sa do minulosti. Možno, že niekto vo Vašom zozname nedávno absolvoval vysokú školu a mohol by si priať zarámovať jeho diplom na zobrazenie. Alebo venujte danému človeku niečo na pamiatku po jeho domácom zvieratku. Alebo ich nechajte znovu prežiť detstvo. Taktiež neváhajte a opýtajte sa, čo potrebuje daná osoba. Viem, o čom teraz hovoríte. Prestaňte. Každý potrebuje niečo. Kľúčom je premýšľať širšie. Čo potrebuje super-zaneprázdnený úspešný podnikateľ? Čas, pravdepodobne. Existuje veľa produktov, ktoré pomáhajú ľuďom efektívnejšie pracovať. Mohli by ste dokonca požiadať iných ľudí, aké sú ich tipy. Myslieť na všeobecnejšej úrovni Vám pomôže dostať sa von z Vášho užšieho pohľadu na túto osobu. Sledujte danú osobu na určitú chvíľu. Väčšina ľudí má na Amazone zoznam želaní a budú veľmi prekvapení a potešení, ak ste nejako našli práve to, čo chcú bez toho, aby ste sa ich pýtali – a dokonca zabudli, že to chcú. Pozrite sa do ich histórie na Facebooku alebo pozrite si ich profil na Instagrame. Môžete vidieť, aké typy vecí sa im páčia, a mohli by tu mať tiež zoznam želaní. Zahrňte trochu zo seba. Darujte personalizované darčeky. Vytvorte umelecké dielo, napíšte pieseň, upleťte šál – www.decespugliatoretop.com.